Eko-oszołomizm

Właśnie obejrzałam angielski program (w stylu iście amerykańskim) o ogrodach. Jakiś facet pomagał biednym lokatorom zmienić ogród na zapleczu ich nowo zakupionego domu. Poprzedni właściciele wyłożyli te 2 metry szerokości płytami betonowymi przypominającymi kamień naturalny.

Nawiedzony prowadzący marudził coś  o tym, że w procesie produkcji cementu powstaje dużo gazów cieplarnianych i dlatego trzeba go unikać. Ponadto takie płyty są paskudne!! Później wybierał płyty z naturalnego kamienia z Indii, ale doszedł do wniosku, że są transportowane z daleka (gazy cieplarniane), a do tego pracujący przy tym ludzie zarabiają tylko 2 funty dziennie. Zrezygnował. Rozumiem, że w trosce o dobro tych ludzi lepiej nie dać im tych 2 funtów niż dać. Nigdy nie rozumiałam przewrotności tego trendu w miłosierdziu.

Ostatecznie, ten niezwykle proekologiczny ogrodnik zakupił [UWAGA] nie trawę, ale betonowe płyty przypominające kamień naturalny tyle, że wytworzone w 85% z starych płyt. O tym ile gazów wytwarza się w procesie recyklingu nie powiedział. Boskie po prostu :-)

Całe to zamieszanie miało na celu utworzenie „eko edenu”. Jak tego dokonano? Zostawiono 2 wolne prostokąty w których będą rosły kwiaty.

Czy to eko-oszołomizm lekki czy już zaawansowany?

Reklamy

3 Komentarze

 1. 22/08/2009 @ 12:55

  No faktycznie, niektórym bije na główkę z (pseudo)ekologią.
  Ja bym najchętniej obsiał trawą i zostawił dziko. Jak się nie kosi bez przerwy, to kwiaty same rosną. :)

 2. Tristan-c said,

  22/08/2009 @ 15:04

  Yes but No but Yes no But … Bo to Co2 zabija normalnie wszystko i nie bedzie niczego …

  P.S a ta serio to nie ma się czego dziwić skoro wszyscy przyklaskujemy im i dajemy kase w podatkach i kupując produkty z których dochód przeznaczamy na walke z globalnym ociepleniem . A Ala Gora mamy za wspaniałego człowieka i dobrodzieja.

 3. harce said,

  07/10/2009 @ 23:38

  to jest efekt greenwashingu tak na mój gust ludzie nie są w stanie już w ogóle tego ogarnąć mimo że mają dobre intencje. a co do niekupowania produktów wyzysku sądzę że może to mieć efekt zbliżony do wypromowania produktów fair trade , chociaż nie widzę w tym dużej różnicy.

  swoją drogą nie spodziewał bym się odkrywczych przemyśleń z zakresu ekologii ani ze strony ogrodnika ani prezentera telewizyjnego.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: